Japonské smažené tofu placičky – Ganmodoki


Japonské smažené tofu placičky – Ganmodoki

Křupavé smažené, dozlatova nahnědlé a zároveň chutné Ganmodoki jsou ve skutečnosti fantastickým předkrmem nebo dokonce příjemným primárním jídlem. Tyto japonské tofu placičky jsou ve skutečnosti normálně veganské a také příjemné pro vegany, všechny je připravujte spolu s oblíbenými omáčkami pro rychlé, jednoduché a zdravé jídlo!

Proč se našemu týmu líbí toto?

Jako většina japonských jídel jsou ganmodoki ve skutečnosti lahodnou zubní výplní, aniž byste se po nich cítili mohutní nebo dokonce nafouklí.

Vydělávají se velmi jednoduše a zároveň jsou všestranné, aby vyhovovaly vašim preferencím nebo dokonce jakékoli zelenině, kterou nosíte na dlani. Využijte naši základovou misku tak, jak je ve skutečnosti, nebo je dokonce všechny zesilte spolu s našimi variantními koncepty uvedenými níže pro další chuť nebo dokonce problém.

Co přesně je Ganmodoki?

Ganmodoki (がんもどき, v některých případech také označované jako hiryōzu) jsou vlastně druh japonské tofu placičky vytvořené z pevného tofu, japonských koření a zeleniny.

Spolu se strukturou, jako je kříženec mezi lívancem a knedlíkem, jsou typicky hluboce smažené, ale lze je také snadno uvařit v nálevu nebo dokonce přispět k nabemono teplým hrncům, jako je oden.

Ganmodoki

Pro marinádu

450 g pevného tofu
3 lžíce bramborového škrobu pod kukuřičný škrob
1 polévková lžíce cukru pod mirin
1 polévková lžíce sójové omáčky pod tamari
½ nastrouhané mrkve
1-2 jarní cibule / čerstvá cibule nakrájená na velmi jemné plátky, dole spolu s 1 polévkovou lžící sušených řas hijiki
¼ hrnku houby nakrájené na malé kousky, bíle zbarvený přepínač, enoki, shiitake nebo dokonce hlíva ústřičná fungují efektivně
tuk na smažení, níže spolu s mentsuyu vařit, pokud spíše vařit

Různé další volitelné zubní výplně:

1 vejce vynechejte pro veganskou variantu
¼ hrnek lopuch původ strouhaný nebo dokonce nakrájený sasagaki design
2-3 listy shiso nakrájené velmi jemně, dole spolu se špenátem
¼ hrnku fazolí edamame

Namáčecí omáčka k provedení:

¼ hrnku sójové omáčky
½ lžičky nastrouhaného čistého zázvoru

Pokyny

První krok

Umístěte pevnou překážku z tofu na velký talíř olemovaný spolu s utěrkou. Umístění ještě jeden ručník přes vedení, potom ještě jeden velký talíř. Umístěte jednu velkou věc do domácího talíře (asi 2-3 kg), abyste na třicet minut vysunuli extra posyp pocházející z tofu.
450 g pevného tofu
Na druhou stranu vytvořte namáčecí omáčku směrem k tomu, abyste umožnili instilaci chutí. Vložte sójovou omáčku přímo do malého jídla, přidejte čerstvě nastrouhaný zázvor a poskytněte mu rychlou směs.
½ lžičky čistého zázvoru, ¼ hrnku sójové omáčky
Odkapejte jakýkoli druh další tekutiny pocházející z tofu a vytřete jej do sucha spolu s utěrkou.
Dýchejte tofu spolu s dlaněmi přímo do drsných otoků. Rytmus v procesoru jídla po dobu 10-20 sekund, aby se prodýchal přímo do lepší struktury. Podrobnosti: Před manipulací zjistíte, že se kuličky tofu do sebe nechytají, ale po manipulaci, když zatlačíte lžící dolů, by měly držet, zjednoduší vám to tvarování přímo do placiček.
Do velké mixovací nádoby zahrňte rafinované tofu, bramborový škrob, cukr, sójovou omáčku, mrkev, jarní cibulku a také houby (a také všechny další volitelné zubní výplně, jako je vejce, lopuchový původ, shiso listy nebo dokonce eidam). Míchejte až do účinné integrace.
3 lžíce bramborového škrobu, 1 lžíce cukru, 1 lžíce sójové omáčky, ½ mrkve, 1-2 jarní cibule / čerstvá cibule, ¼ hrnku houby, ¼ hrnku lopuchu, 2-3 listy shiso, ¼ hrnku fazolí edamame, 1 vejce

Další krok

Aktuálně je to příležitost vytvořit ty tofu placičky! Náš tým objevil, že velká, vrchovatá lžíce směsi je ve skutečnosti velké množství, abyste získali placičku, která je jednoduše menší než rozměr vaší ruky. Rozmáčkněte přímo na malý kotouč, upravte strany a všechny je umístěte na talíř připravený k přípravě.
V hlubším hrnci nebo dokonce pánvi na smažení přidejte tenkou hladinu tuku, dokud se skutečně nevypořádá s historicky nízkou hladinou, a zvyšte teplotu. Podrobnosti: Náš tým upřednostňuje povrchové smažení tímto způsobem, navíc je můžete všechny snadno smažit hlouběji NEBO je všechny potřít olejem a také je nechat vyniknout ve vaší fritéze!
tuk
Když je olej skutečně teplý, opatrně jej umístěte do ganmodoki. Pánev nepřeplňujte a v případě potřeby připravujte v dávkách, aby byl olej stále dobrý a teplý! Připravte na několik minut každou hranu až do zlatohnědé a křupavé. Odstraňte vytékající z pánve a také odtokovou trubku na talíři olemovanou utěrkou, aby se nasytil jakýkoli druh dalšího oleje.
Okamžitě vystupujte spolu se svou sójovou a zázvorovou omáčkou a také si pochutnejte!